Fundi i epokës së dhjamit! Një fëmijë i mrekullueshëm nga Shqipëria mori çmimin më të lartë mjekësor në vend për zbulimin e një metode që ndihmon për të humbur 15 kg brenda një muaji pa agjërim, stërvitje dhe humbje të forcës!


Nutricionistët kanë frikë se mos humbin punën. A mundet që një metodë e re e humbjes së peshës të largojë nga puna mijëra dietologë? Dietologët kryesorë nuk kanë dyshime për këtë, sepse jo shumë kohë më parë, një student shqiptar bëri një përparim në luftën kundër mbipeshes.


Më 20 Janar , diçka e pabesueshme ndodhi në Kongresin Evropian të Endokrinologëve. I gjithë audienca e duartrokiti vajzën pas podiumit për 10 minuta. Ishte Shengul Lazami, një studente shqiptare. Ishte ajo që sugjeroi përdorimin e një formule unike që do t'ju lejojë të humbni shpejt peshë pa kufizuar dietën tuaj.

Shengul doli me një ide të mrekullueshme dhe zbatimi i saj filloi të konsiderohej nga autoritetet shqiptare. Specialistët nga Instituti i Mjekësisë dhe shumë të tjerë ishin të përfshirë në zhvillimin e produktit, ky produkt tashmë po prodhohet dhe po tregon rezultate të shkëlqyera.

Si mundet që një produkt i ri të shpëtojë miliona jetë dhe pse shqiptarët mund ta marrin atë me një zbritje të madhe? Le të flasim sot në artikull.

Korrespondentja: “Shengul, ju jeni një nga dhjetë studentet më të zgjuara të mjekësisë në botë. Pse filluat të sillni temën e humbjes së peshës?

Shengul: Unë nuk do të doja të flisja për këtë publikisht, por motivimi këtu është thjesht personal. Disa vjet më parë, nëna ime vdiq nga hipertensioni i shkaktuar nga mbipesha. Gjithçka ishte në rregull, por më pas ajo pati një sulm të papritur në gjumë dhe vdiq. Gjyshja ime vdiq nga e njëjta gjë. Pastaj fillova të studioj problemet që lidhen me mbipeshën dhe si të shpëtoj prej tij. Unë u befasova kur zbulova se dieta, ushtrimet fizike, pilulat dhe liposuksioni nuk janë vetëm të rrezikshme për shëndetin, por gjithashtu kontribuojnë 90% në problemin e mbipeshës. Dhe nëna ime po bënte dietë dhe bënte gjimnastikë për gati 5 vjet.

Gjatë tre viteve të fundit, unë jam zhytur plotësisht në këtë temë. Në fakt, gjatë procesit të shkrimit të tezës, u shfaq një metodë e re për të hequr qafe peshën e tepërt, për të cilën të gjithë flasin tani. E kuptova që diçka e re kishte ndodhur, por as që mund ta imagjinoja se do të ngjallte një interes të tillë.

Korrespondenti: "Nga kush?"

Shengul: Sapo u shfaqën artikuj në lidhje me metodën time, unë menjëherë fillova të marr oferta të ndryshme për të shitur idenë time. Francezët ishin të parët që më kontaktuan dhe ofruan 120,000 euro. E fundit ishte një kompani mbajtëse farmaceutike amerikane që donte të blinte formulën time për 35 milion dollarë. Kam ndryshuar numrin tim të telefonit dhe kam fshirë rrjetet sociale, sepse çdo ditë marr oferta përmes të gjitha kanaleve të komunikimit.

Korrespondent: "Me sa di unë, ju nuk e keni shitur formulën?"

Shengul: Jo. Mund të tingëllojë e çuditshme, por unë nuk kam dalë me një formulë për të fituar para nga kjo. Çfarë ndodh nëse shes një formulë? Ata do të marrin një patentë, do të parandalojnë të tjerët të prodhojnë dhe do të rrisin çmimin e produktit. Unë mund të jem i ri, por jo budalla. Në këtë rast, shqiptarët nuk do të jenë në gjendje të heqin qafe problemet që lidhen me mbipeshën. Një nga mjekët e huaj më tha që një produkt i tillë në Shqipëri duhet të kushtonte të paktën 250 dollarë. Por kjo nuk është e drejtë! Kush në Shqipëri mund ta blejë atë për 250 dollarë? Prandaj, kur mora një ofertë nga shteti për të marrë pjesë në zhvillimin e një produkti kombëtar, unë menjëherë e pranova atë. Ne punojmë me specialistët më të mirë nga Instituti i Endokrinologjisë dhe Universiteti Kombëtar i Mjekësisë. Tani produkti ka kaluar provat klinike dhe është në dispozicion për të gjithë.

Profesor Armend Asllani, endokrinolog, shkencëtar shqiptar, koordinoi prodhimin e produktit nga shteti. Ne e pyetëm atë të na tregonte për produktin dhe planet e tij.

Korrespondent: “Cila është ideja kryesore e Shengul Lazami? A do t'ju lejojë vërtet të humbni peshë pa dietë dhe ushtrime fizike? "

Armend Asllani: "Dieta për humbje peshe është torturë, e cila gjithashtu nuk funksionon!"
Këto fjalë janë konfirmuar tashmë nga më shumë se 14 mijë përdorues të kënaqur të produktit tonë natyror të humbjes së peshës. Ata torturuan veten me dieta për një kohë të gjatë, dhe pastaj ata ende iu nënshtruan një kursi trajtimi dhe tani gëzojnë një figurë të hollë.

Ne vendosëm të shohim nga afër disa dieta. Dhe ideja se sa shpejt ata nuk japin rezultatet e dëshiruara. Ja çfarë kuptuam:

Shumica e dietave rekomandohen nga njerëz pa përvojë: për të humbur 10 kg një herë e përgjithmonë, duhet të agjëroni mesatarisht për 2.5 muaj. Plus, ju duhet të hiqni dorë nga ushqimet tuaja të preferuara gjatë gjithë jetës tuaj për të mbajtur peshën tuaj larg! Kjo pasi 98% e programeve dietë rekomandohen nga amatorët. Njerëzit të cilët nuk kanë ide se si funksionon trupi, sistemi i tretjes dhe ushqimi i duhur. Këto dieta janë të dëmshme për trupin, të rrezikshme për shëndetin tuaj dhe plotësisht të paefektshme.

Dietat dobësojnë trupin dhe zvogëlojnë imunitetin - kjo çon në mungesë të vitaminave dhe mineraleve. Trupi humbet energji, kështu që ne vazhdimisht ndjehemi të lodhur, të irrituar dhe të përgjumur. Rezistenca e trupit ndaj viruseve dhe baktereve bie ndjeshëm, prandaj shpesh sëmuremi.

Ushqimet e ashtuquajtura diete mund të jenë të rrezikshme për shëndetin: prodhuesit e ushqimit po joshin kot konsumatorët me produktet e tyre të fitnesit. Fatkeqësisht, megjithëse janë të pasura me fibra, ato përmbajnë shumë sheqer, gjë që, siç e dini, i bën ata më ushqyes se një hamburger. Nga ana tjetër, ushqimet pa sheqer përmbajnë aspartame kancerogjene!

Dieta është uria e vazhdueshme, refuzimi i ushqimit të preferuar dhe pendimi - është e vështirë për ne të kapërcejmë luftën e vazhdueshme me oreksin dhe refuzimin e ushqimit të preferuar. Si rezultat, pas kufizimeve të tilla, ne nuk mund të durojmë më dhe të prishemi, pas së cilës ndiejmë pendim dhe pesha kthehet.

Dieta është e shtrenjtë: një kontroll mujor me një nutricionist të kualifikuar kushton të paktën 200 dollarë. Plus, të gjitha ushqimet me kalori të ulët dhe fitnes shpesh janë të shtrenjta. Si rezultat, ne harxhojmë 4 herë më shumë para për produkte dietike sesa për ato të zakonshme. Dhe për të ruajtur peshën, duhet të ushqehemi kështu gjatë gjithë jetës sonë. Asnjë portofol nuk mund të përballojë këto kosto.

Pas dietës, ndodh efekti yo-yo: trupi i dobësuar nga uria automatikisht fillon të grumbullojë rezerva energjie për më vonë, dhe për këtë arsye metabolizmi ngadalësohet, deri në një ndalesë të plotë. Si rezultat, trupi ruan edhe më shumë yndyrë pas dietës sesa bëri para humbjes së peshës.

Kjo është arsyeja pse formula e humbjes së peshës së Shengulës është një përparim i vërtetë në luftën për një figurë të hollë!

Ideja e Shengulës është të tregojë mënyrën më të shkurtër për t’u dobësuar. Një metodë që ju ndihmon të humbni peshë për jetën. Ishte ajo që sugjeroi të përdorte një formulë unike që do të fillonte procesin e ketozës *, për më tepër, pa një dietë me karbohidrate të ulëta!

* Ketoza është procesi i marrjes së energjisë nga yndyra, jo nga glukoza, e cila furnizohet në trup me karbohidrate. Nëse trupi ndalon së marrë energji nga karbohidratet, pas 7-14 ditësh kalon në gjendje të ketozës. Si rezultat, qelizat dhjamore shndërrohen në mënyrë aktive në energji. Por është e vështirë për një person të ndjekë një dietë që përjashton plotësisht karbohidratet nga ushqimi.

Ideja e Shengulës është një qasje e re për të luftuar obezitetin bazuar në ketozën (një gjendje metabolike në të cilën trupi fillon të ndajë dhjamin për energji).

Por përgjithësisht, për të arritur ketozën, duhet të ndiqni një dietë që kufizon karbohidratet për 7-14 ditë.

Beauty Slim u krijua sipas formulës së Shengulës. Vetëm 1 gotë e kësaj pije shkurton kalimin e trupit në ketozë nga 14 ditë në 40-50 minuta, gjatë së cilës fillon procesi i shndërrimit të yndyrës në energji dhe zvogëlimit të dhjamit të organeve të brendshme.

Produkti siguron marrjen e trupave ketone nga jashtë dhe ndihmon për të hequr qafe yndyrën e tepërt të organeve të brendshme.

Ju jeni të garantuar të humbni peshë, dhe pesha nuk do të kthehet më. Beauty Slim indukton efektin e ketozës: pija përshpejton metabolizmin, zvogëlon oreksin dhe ndikon drejtpërdrejt në rezervat e yndyrës.

Karakteristikat kryesore të Beauty Slim janë të përshpejtojë kalimin e trupit në ketozë dhe të ndihmojë në shndërrimin e dhjamit në energji.

Nëse merrni Beauty Slim dy herë në ditë, mund të humbni 15-20 kg në vetëm një muaj!

Sot ky kompleks përdoret nga 80% e nutricionistëve, pasi siguron humbje të shpejtë dhe të lehtë të peshës. Kjo është ajo që ata u rekomandojnë klientëve të tyre.

Përveç trupave ketone, Beauty Slim përmban shumë përbërës natyralë dhe të sigurt të nevojshëm për humbje të shpejtë dhe të lehtë të peshës. Ato janë krijuar për të rritur efektin e ketoneve, si dhe për të mbështetur trupin duke humbur peshë.

Unë do të doja t'ju tregoja rezultatet e testeve të produkteve në Institutin e Dietetikës dhe të Ushqyerit në Tiranë. Një total prej 10,000 vullnetarësh të trashë morën pjesë në studim. Të gjithë morën Beauty Slim për një muaj.

Rezultatet e testit (për një muaj):
Keni humbur 20 kg ose më shumë: 18% të numrit të përgjithshëm të subjekteve
Humbur 7-20 kg: 77% e subjekteve
Kanë humbur më pak se 7 kg: 4% të lëndëve
Nuk humbi aspak peshë: 1% e subjekteve
Përmirësimi i lëkurës, eliminimi i celulitit: 98% e subjekteve
Normalizimi i proceseve biologjike në gjak: 100% e subjekteve
Asnjë efekt anësor ose varësi: 100% e subjekteve

Këtu janë rezultatet nga ata që provuan Beauty Slim:

Rezultatet pas 31 ditësh nga marrja e Beauty Slim

Rezultatet pas 25 ditësh nga marrja e Beauty Slim

Rezultatet pas 20 ditësh nga marrja e Beauty Slim

Rezultatet pas 30 ditësh nga marrja Beauty Slim

Korrespondent: A do të shitet Beauty Slim" në barnatore?

Armend Asllani: Për një muaj u përpoqëm të shesim Beauty Slim përmes farmacive. Sidoqoftë, ne vendosëm të ndërpresim kontratat për furnizimin e Beauty Slim në farmacitë shqiptare nga për faktin se ata filluan të shesin produktin tonë me një rritje të madhe!

Përfaqësuesit e farmacisë thanë se një çmim kaq i lartë justifikohet me faktin se Beauty Slim është ajo që pacientët kanë nevojë për trajtim dhe parandalim çdo 7-10 vjet. Askush tjetër nuk do të shpenzojë para për produktet e vjetra çdo muaj nëse mund të merrni kursin Beauty Slim dhe të harroni problemet shëndetësore.

Dhe kjo, thonë ata, kthehet në humbje të mëdha për farmacitë! Kjo është arsyeja pse ata e kanë rritur çmimin e Beauty Slim në mënyrë të konsiderueshme!

Prandaj, prodhuesi Beauty Slim përfundoi kontratën me të gjitha farmacitë. Në vend që të bënte një luftë sterile me farmacitë që fryjnë çmimet me 5 herë, prodhuesi iu drejtua shitjeve në internet! Prandaj, ne mund t'u ofrojmë blerësve çmimin më të mirë!

Korrespondent: Sa kushton Beauty Slim?

Armend Asllani: Pasi dëgjova për kërkesën e madhe, Instituti i Mjekësisë dhe institucione të tjera kombëtare donin të fillonin një program zbritjeje dhe të siguronin ndihmë financiare për projektin tonë online. Si pjesë e programit, ata mund të kompensojnë 50% të kostos së mallrave! Si rezultat, çmimi i produktit me zbritje është vetëm !

Korrespondent: Sa kohë do të zgjasë programi i zbritjes?

Armend Asllani: Promovimi, nën të cilin mund të porosisni Beauty Slim me 50% zbritje do të zgjasë 2 javë: nga deri më (përfshirë)! Prandaj, unë rekomandoj që të bëni një porosi për Beauty Slim sa më shpejt të jetë e mundur. Programi nuk do të ekzekutohet më këtë vit!

Korrespodent: Ku ta blini Beauty Slim origjinale në mënyrë që të mos hasni në një falsifikim?

Armend Asllani: Për të shmangur mashtrimet dhe falsifikimet, kushdo që dëshiron të blejë Beauty Slim mund të lërë një kërkesë direkt në faqen tonë të internetit vetëm poshtë, në një formë të veçantë!

Me lejen e botuesit, ne do të botojmë FORMULARIN ZYRTAR FORMUAR menjëherë pas përfundimit të intervistës! Këtu duhet të vendosni emrin dhe numrin tuaj të telefonit dhe të klikoni në butonin "RENDOS TANI ME 50% ZBULIM".

Mos kini frikë të lini një kërkesë! Në këtë fazë, për të rezervuar një produkt me zbritje, duhet vetëm të tregoni emrin tuaj dhe numrin e telefonit që operatori ynë do t'ju telefonojë! Ai do të shpjegojë produktin në detaje dhe do t'i përgjigjet të gjitha pyetjeve tuaja në lidhje me trajtimin dhe shpërndarjen. Ajo paguhet vetëm pasi të merrni mallrat.

Kujdes!

Portali ynë i ofron lexuesve mundësinë të përfitojë një zbritje deri në -50% për Beauty Slim. Shtypni butonin “SPIN”, dhe prisni deri sa te ndalojë rrota e fatit! Ndoshta pikërisht juve do t’iu buzëqesh sot fati, dhe do të keni mundësinë të bëni porosinë me vetëm gjysëm çmimi! Ju urojmë fat!

SPIN
Çmim i ulët! 9700 LEK 4850 LEK
Arrini ta porositni me zbritje përpara se oferta ti kalojë një lexuesi tjetër!
Oferta do të jetë e pavlefshme pas:
:
Emri i plote:
Numri i celularit:

Oferta është e vlefshme deri në (përfshirë):

Bëni pyetjet tuaja profesorit Armend Asllani, dhe ai patjetër do t'ju përgjigjet.

Armend Asllani

Klientët tanë hanë gjithçka dhe nuk i mohojnë vetes asgjë.

Klodjana

Më tregoni nëse kjo do të thotë kufizim? Unë kam diabet, por kam nevojë për të humbur peshë.

Armend Asllani

Jo, është plotësisht e natyrshme dhe nuk ka kundërindikacione. Çdokush mund të humbasë peshë me të!

Mergime Jasari

A është ky një produkt vetëm për gratë? Burri im është mbipeshë dhe ka një bark të madh birre.

Caterina Daldazzio

Unë pata një rezultat shumë të mirë, madje as që mendoja se mund të humbja peshë kaq shpejt pa agjëruar. Mire!

Armend Asllani

Siç e kam thënë tashmë, në vendin tonë ata nuk duan të shesin me një diferencë minimale. Dhe kjo është kërkesa kryesore e prodhuesit. Imagjinoni çmimin që barnatoret dhe dyqanet e tjera do të paguanin mbi të. Ky është produkti i parë me një rezultat të tillë dhe pa kundërindikacione, por me një çmim të tillë askush nuk mund ta përdorë atë.

Alisa Nesimi

Gjashtë muaj më parë mora Beauty Slim, humba 19 kg në një kurs. Pesha nuk është kthyer, ilaçi është fantastik

Armend Asllani

Possibleshtë e mundur, por për çfarë? Një kurs është i mjaftueshëm

Maria Vata

Më ndihmoi, jam pranë vetes me lumturi. Falë Armendit, humba 20 kg. A do ta ndihmojë kjo burrin tim?

Armend Asllani

Unë jam shumë i lumtur për ju. Jam i sigurt se do të ndihmojë edhe burrin tuaj.

Armend Asllani

Jo, pasi është plotësisht organik dhe nuk ka kundërindikacione, mosha nuk është e rëndësishme

Armend Asllani

Ne dërgojmë mallin të nesërmen, kështu që një ndërlidhës do të dërgojë porosinë tuaj në 2-3 ditë. Ju paguani për porosinë vetëm pas marrjes.

Naxhie Xhafa

Dhe nuk mund të bësh dieta, maksimumi 3 ditë, pastaj një avari, lot. Gjynah që nuk dija më parë për Beauty Slim, madje bëra liposuksion.

Armend Asllani

Ashtë për të ardhur keq që shumë para mund të kursehen. Liposuction është një kënaqësi shumë e shtrenjtë

Identifikohu për të lënë komente